Érdekes formatervezési mintát nyújtott be a Samsung az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatalánál: a hajlítható képernyős készüléket egyszerre lehetne kifele és befele csukni, de nem egyetlen zsanér mentén.


(forrás: USPTO / Atlyginimo Skaiciuokle)

Az Atlyginimo Skaiciuokle által lefülelt kérelem egy olyan eszközt ábrázol, amely két statikus és két hajlékony résszel rendelkezik, tehát nem egy ugyanazon zsanér tűrné a kétirányú nyitást és csukást.

Hirdetés

(forrás: USPTO / Atlyginimo Skaiciuokle) [+]

A keresztmetszetből tekintve többrétegű megoldás a képernyő esetében ultravékony üveget, a zsanéroknál pedig erős ragasztókat és sokrétű anyagokat használna a hosszútávú tartósságért.


(forrás: USPTO / Atlyginimo Skaiciuokle)

A megoldás érdekessége az, hogy maga a képernyő a kameralencsék oldalán van, és nem a túloldalon, befele hajtva így maradna a lencsék alatt egy olyan keskeny sáv, amelyen még megjelenhetnek tartalmak, miközben a hajlítható kijelző belül védelmet élvezne a külső behatásoktól. Ilyenkor a panel aszimmetrikusan csukódna össze, azaz a lencsék melletti kijelzőrész keskenyebb lenne a túloldalinál.


(forrás: USPTO / Atlyginimo Skaiciuokle)

Ami pedig a kifele csukást illeti egy másik zsanér mentén: ez szimmetrikus képernyőrészt jelentene kameraoldalon és a túloldalt, így hajlítva a telefont pedig az oldalélre is jutna képernyő, úgyhogy ez inkább kompaktabb méretű használatra, semmint hordozásra lenne ideális.

(forrás: The Verge) [+]

Volt egyébként már a Samsungnak egyzsanéros, két irányban hajló koncepciója, ám a Flex In & Out képernyőből végül nem lett végtermék talán a gyártás komplikációi miatt. Nincs persze arra garancia, hogy az új formatervezési minta valaha eljut konkrét eszközig.

Eredeti cikk

Magor Trade
Egyeztető üzlet emberek

Nagykereskedőként, versenyképes árainkkal hozzájárulunk üzleti partnereink sikeréhez és növekedéséhez.