Megérkezett a Qualcomm bulijába a Xiaomi 15 és 15 Pro után a Honor Magic7 és Honor Magic7 Pro is. A két Snapdragon 8 Elite SoC köré épített új prémium okostelefon között vannak hasonlóságok, például az, hogy a vezetékes töltést 100 wattig támogatják, a vezeték nélkülit pedig 80 wattig. Az akkumulátorok mérete azonban eltérő, a Magic7 Pro kapta a nagyobb telepet 5850 mAh-val, a sima Magic7 be kell érje egy 5650 mAh-s teleppel. Valószínűleg típusuk is más, a Pro modell a harmadik generációs szilícium-karbon cellával van szerelve, az alapmodellről viszont nincs ilyen infó.

[+]

Van különbség a kijelzőkben is. A Magic7 egy 6,78” FHD+ OLED panelt kapott, ami sík. A Pro verzió ezzel szemben 6,8 hüvelykes méretben adja ugyanezt a felbontást, de mind a négy szélén ívelt a panel. Egységes, hogy LTPO a megjelenítő, így 1 és 120 Hz között tudja dinamikusan skálázni a képfrissítést és megegyezik a képpontsűrűség is (453 ppi). A Honor jellemzően nagyot ígér a telefonjaiba szerelt panelek fényerőssége kapcsán, de a Magic7-es telefonok esetén egyértelműsítik, hogy az 5000 nit a HDR csúcsfényerő értéke, a teljes kijelzőre 1600 nitet mondanak. Ez már reálisnak tűnik a tesztjeinken átment felső(bb) kategóriás Honor készülékek teljesítménye alapján. Egységes a 4320 Hz-es PWM tompítás alacsony fényerőn, de különbség az előlapi kamera mérete. A sima Magic7-en csak egy 50 megapixeles előlapi kamerával rendelkezik, a Magic7 Pro emellé egy 3D ToF szenzort is beépít, így szélesebb lesz a kijelzőben a lyuk, de biztonságosabb az arcalapú feloldás. Az ultrahangos ujjlenyomat-leolvasó mindkét telefonban megvan. Az OLED panelek biztonságáról egyébként érdekes módon a Corning Gorilla Glass edzett üvege helyett a Honor saját fejlesztésű Rhino Glass védelme gondoskodik.

A különbségek a Magic7 és Magic7 Pro kijelzője között minimálisakA különbségek a Magic7 és Magic7 Pro kijelzője között minimálisak A különbségek a Magic7 és Magic7 Pro kijelzője között minimálisak [+]

Az IP68/IP69-es készülékházon belül is van még különbség az akkumulátor mérete mellett is. A Snapdragon 8 Elite SoC mellett a Magic7-ben egy C1+, a Magic7 Pro házában egy C2-es rádiófrekvenciás chip található, az alapmodellek képesek BeiDou műholdakon keresztül történő hívást és kétirányú üzenetküldést lebonyolítani, a Pro verzió pedig támogatja a Tiantongot is. Van még a készülékekben egy Honor E2-es lapka, ami az energiagazdálkodást és az akkumulátort figyeli. A Honor ezzel és a telefonba tervezett passzív hűtéssel 45 fok alatt tudja tartani a készüléket a 4,32 GHz-es maximális órajelen pörgő CPU folyamatos terhelése alatt is.

Mindkét telefon az Android 15-re épülő MagicOS 9.0-val kerül már piacra, ebben több AI funkció megtalálható, viszont a kínai modellek ilyen jellegű extrái nem relevánsak errefelé.

A Magic7 Pro kapta a komolyabb teleobjektívet, ahogy az várható volt
A Magic7 Pro kapta a komolyabb teleobjektívet, ahogy az várható volt [+]

Nagyobb eltérés egy helyen van még, a kamerában. A Magic7 Pro hátlapján az 50 megapixeles főkamera mellett egy 50 megapixeles ultraszéles és egy 200 megapixeles teleobjektív található. Az 1/1,3”-es érzékelőt használó főkamerát a Honor Falcon Camera H9000 HDR-ként nevezi, vélhetően ez egy OmniVision OV50H érzékelő egy kicsit átdolgozva, ahogy a Magic6 Pro esetén is volt. Az ultraszéles maradt, a teleobjektív viszont valószínűleg arra az 1/1,4”-es Samsung S5KHP9-es érzékelőre váltott, amit a Vivo X100 Ultra és X200 Pro is használ. A periszkópos teleobjektív optikai nagyítása háromszoros, a digitális zoomot pedig 100x-ig lehet kitolni. A sima Magic7 ezt a hatalmas felbontású teleobjektívet hagyja el, helyette egy 50 megapixeles érzékelőt használ a zoomkamerájában, melynek az optikai nagyítása ugyanúgy 3x, de kialakítása nem periszkópos. Az előlapi 50 megapixeles érzékelők egyeznek. Ugyanígy egységes a Honor Image Engine 3.0 feldolgozó algoritmus és a nyáron általunk is kipróbált Harcourt Portrait portréfotós mód.

A Magic7 több színben lesz elérhető, mint a Magic7 ProA Magic7 több színben lesz elérhető, mint a Magic7 Pro A Magic7 több színben lesz elérhető, mint a Magic7 Pro [+]

Készül a Honor Magic7 Pro telefonból is majd Porsche Design változat, erről egyelőre annyit tudni, hogy a Taycan Turbo S adja hozzá az ihletet. A telefonok értékesítése Kínában november 8-án indul, már előrendelhetők. A 12/256 GB-os modell a Magic7 esetén 4500 jüanba kerül, ez forintra átváltva ma 237 460-nak felel meg. A Magic7 Pro ugyanebben a kiszerelésben nyit, de 5700 jüanos (300 780 forintnyi) áron. A RAM és a tárhely mérete igény szerint növelhető, a maximum 16 GB RAM és 1 TB tárhely mindkét verziónál.

Kiszerelések és árak a Honor hazai piacán Kínában
Kiszerelések és árak a Honor hazai piacán Kínában [+]

A telefonok egységesen támogatják az 5G-t, a Wi-Fi 7-et, a Bluetooth 5.4-et, fel vannak szerelve NFC-vel és támogatják a DTS Ultrát a jobb sztereó hangzásért. A Magic7 mérete 162,1 x 75,8 x 7,95 mm és 199 gramm, a Magic7 Pro ennél kicsit nagyobb 162,7 x 77,1 x 8,8 milliméteren és 223 grammon. A kínai modellek a szokásos fekete és fehér mellett elérhetők kékben, ezüstös hátlappal és a Magic7 esetén akár narancssárgában is. Azt egyelőre nem tudjuk, hogy Európában mikortól lesz elérhető a Honor új csúcskészüléke, a Magic6 Pro tavasszal, az MWC-n debütált Barcelonában.

Eredeti cikk

Magor Trade
Egyeztető üzlet emberek

Nagykereskedőként, versenyképes árainkkal hozzájárulunk üzleti partnereink sikeréhez és növekedéséhez.